راهنمای جامع خرید یه تشک خوب در 13 مرحله

راهنمای خرید تشک خوب و مناسب در 13 مرحله

سخت ترین قسمت خرید تشک جدید، پیدا کردن تشکی است که برای شما و در صورت داشتن همسر برای هردوی شما مناسب باشد.  در حالی که تولید کنندگان تشک ، ویژگی ها و مزایای انواع تشک های طبی و فنری و مموری فوم را در مقابل هم تبلیغ می کنند، تشخیص تشک مناسب کار دشواری است. به هر حال خرید تشک کار مهمی است و برای سال ها سلامتی و کیفیت خواب شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در حالی که هیچ راه علمی برای خرید تشک وجود ندارد که بتوانید بطور 100% مطمئن شوید که کدام تشک بهترین گزینه است، با توجه به این که استانداردها نیز تنها حداقل های ضروری را تضمین می کنند ممکن است انتخاب تشک استاندارد نیز تمام خواسته های شما را برآورده نسازد، اما نباید این انتخاب را به حدس و گمان واگذار کرد. خرید تشک مناسب زمان می برد. اگر این 13 نکته را که در ادامه می آید، در خرید تشک خود مورد توجه قرار دهید، خواهید دید که انتخاب بهتری خواهید داشت.

 

 

ویژگی های یک تشک خوب

مشخصات تشک مورد نظرتان را با موارد زیر مطابقت دهید. این موارد ویژگی هایی است که باید یک تشک مرغوب داشته باشد:

 • دادن حس راحتی هنگامی که روی آن دراز می کشید
 • حمایت کافی از ستون فقرات و مفاصل در طول خواب
 • دوام بالا و مقاومت در برابر فشارهای ناگهانی
 • داشتن خاصیت ارتجاعی مناسب
 • عدم انتقال حرکت بر روی سطح تشک
 • قابل شستشو بودن
 • داشتن ضمانت تعویض و خدمات پس از فروش

 

 

راهنمای 13 مرحله ای خرید تشک

مراحل سیزده گانه ما را دنبال کنید تا انتخابی مطالعه شده داشته باشید:

 

 1. تشخیص این که تشک فعلی شما برای داشتن خوابی راحت مناسب نیست، نقطه آغاز تصمیم برای خرید تشک جدید است. در صورتی که شما در یک اتاق هتل و یا منزل یک دوست می توانید بهتر بخوابید، اگر بیش از یک بار در هفته برای شما اتفاق می افتد که صبح، خسته و همراه با درد و کوفتگی از خواب بیدار شوید ، و یا اگر تشک شما به نظر موج دار یا افتاده می رسد، زمان آن رسیده است که برای خرید تشک نو اقدام کنید.
 2. ابتدا اندازه تشک خود را انتخاب کنید. در صورتی که شریک خواب دارید و یا قد شما بلندتر از حد میانگین است، احتمالا شما حداقل شبی را تجربه کرده اید که برای راحت خوابیدن دست و پا می زده اید. تشک خود را برای افرادی که قرار است روی آن بخوابند و برای اتاقی که قرار است تخت شما آنجا قرار بگیرد اندازه گیری نمائید.
 3. اگر بیماری و یا مشکل خاصی در ارتباط با سلامتی خود دارید که بر خواب شما اثر گذار است، قبل از خرید تشک جدید ، با پزشک خود مشورت کنید. در صورتی که به پزشک دسترسی ندارید ، می توانید از مقالات منتشر شده در مجله خواب سولماز برای افزایش اطلاعات خود در مورد خرید تشک مناسب استفاده نمائید. فراموش نکنید که برخلاف تصور عمومی تشک سفت ضرورتا بیشترین حمایت را از بدن شما فراهم نمی کند.
 4. از اینترنت برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید. وبسایت تولید کننده های تشک را ببینید و هرچه می توانید نظرها و نقدهای نوشته شده در آن ها را بخوانید. قبل از رفتن به مغازه هر قدر می توانید اطلاعات بیشتر در مورد خرید تشک بدست آورید. اما هشیار باشید که همه مطالبی که در فضای مجازی می خوانید صحیح نیستند و برخی از آن ها می توانند شما را سردرگم کنند.
 5. بودجه خود را مشخص کنید. خرید تشک مانند خرید خودرو است، قیمت انواع مختلف آن می تواند خیلی متفاوت باشد. تصمیم بگیرید که چه مقدار می خواهید هزینه کنید و تحقیقات خود را در محدوده آن قیمت ها متمرکز نمائید. شما از گزینه های متعددی که برای هر بودجه ای وجود دارد متعجب خواهید شد. بطور مثال تشک سولماز ، 10 نوع تشک مختلف عرضه کرده است که تنوع قابل توجهی برای هر سطح از بودجه فراهم می نماید.
 6. تشک ارزان نخرید. به خرید تشک خود به عنوان یک سرمایه گذاری نگاه کنید. خرید تشک خوب می تواند اثر زیادی در حفظ سلامتی شما داشته باشد. به علاوه داشتن خوابی آرامش بخش برای فعالیت های روزانه به شما انرژی می دهد. فراموش نکنید که هیچ ارزانی بی علت نیست.
 7. برای خرید تشک وقت کافی اختصاص دهید. ما باور داریم که خرید تشک باید بیشتر از خرید پیتزا طول بکشد! اگر پیتزای بدی سفارش دهید ممکن است یک شب اذیت شوید، اما تشک نامناسب برای سال ها می تواند سلامتی و کیفیت خواب شما را مختل کند.
 8. تشک های مختلف را تست کنید. زمانی که شما قصد خرید یک گوشی تلفن همراه را دارید آن را در دست خود می گیرید، کلید های آن را فشار می دهید و برنامه های آن را مرور می کنید و قبل از تصمیم نهایی، شما این کار را برای گوشی های مختلفی انجام می دهید. خرید تشک نیز تفاوتی از این جهت ندارد.
 9. عجله نکنید. بدن شما برای اینکه هر یک از تشک ها را حس کند و بتواند با هم مقایسه کند به زمان نیاز دارد. کارشناسان توصیه می کنند که تشکی را که از ابتدا حس خوبی به شما نمی دهد بلافاصله کنار بگذارید اما روی تشکی که حس خوبی به شما می دهد حداقل 15 دقیقه دراز بکشید.
 10. در مورد مواد تشکیل دهنده تشک صحبت کنید. بعضی ها حمایت مجلل تشک های فنری را ترجیح می دهند درحالی که برخی دیگر انعطاف پذیری لاتکس را دوست دارند. درحالی که روی تشک دراز کشیده اید در مورد مواد تشکیل دهنده آن و چگونگی کارکرد آن ها سوال نمائید.
 11. از فروشگاه های مختلف بازدید کنید. فروشگاه های زنجیره ای ممکن است تبلیغات بسیاری داشته باشند اما معمولا خیلی شلوغ هستند و شاید امکان پیدا کردن یک کارشناس فروش مجرب در آن ها سخت باشد. شما در فروشگاه های مخصوص کالای خواب راحت تر می توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.
 12. به شرایط گارانتی و تعویض تشک توجه کنید. قبل از خرید تشک ، شرایط گارانتی ارائه شده توسط تولید کننده و فروشنده تشک را به دقت بررسی نمائید. همه برندهای تشک طبی خوب همراه با محصولات خود گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه می دهند.
 13. و مورد آخری که برای خرید تشک خوب بسیار مهم تر از بقیه موارد است: تست تشک است.

مطالب مرتبط